Diğer adı açık hava reklamcılığı olan outdoor reklamları, hedef kitlenin günlük rutini içerisinde gördüğü reklamların genelidir. Hedef kitlelere aracısız ulaşmak, bilinçaltında yer etmek, prestij sahibi olmak isteyen firmalar tarafından tercih edilen outdoor reklamcılığı bina giydirmeden otobüs duraklarındaki afişlere kadar geniş bir alanda uygulanabilmesi ile müşteriye birden çok alternatif sunar. Açık hava reklamları günümüzde oldukça hızlı bir şekilde gelişmiş ve neredeyse tüm yaşam alanlarımızda yer almıştır.

Çeşitli riskler de barındıran açık hava reklamları gerektikleri şekilde uygulanmadıkları zaman hem firmanın imajını hem de şehrin çehresini olumsuz yönde etkileyebilir. Yoğun bir yerleşim bölgesinde açık hava reklamcılığı rekabetinde başarılı olmak için fikirlerin yaratıcı olması gerekir.

Crm Medya bünyesinde yaptığımız outdoor çalışmalarımızda tüketiciyle anında buluşabilecek interaktif ve efektif kampanyalar yürütüyoruz. Billboardlar, megaboard ve duvarlar, toplu taşıma araçları, AVM ve plazalar, asansörler, iç/dış mekanlarda ve yer grafiklerinde ayrıcalıklı konumlandırmalar sağlıyoruz.

Logocu Ajans

Süreç Nasıl İşler ?

Brief

Crm Medya olarak outdoor reklam çalışmalarımız öncesinde müşterimizden brief alıyor ve akabinde ön çalışma yapıyoruz. Hem müşterimizle ortak bir dilde konuşabilmek hem de tekrara girmemek adına aynı kategoride şimdiye dek yapılan çalışmaları inceliyoruz. Onay sonrası üretim sürecine başlıyoruz.

Üretim

Ajans bünyemizde açık hava reklamlarında çıkılacak reklam alanına göre tasarım çalışmaları oluşturuyoruz. Yapılan tasarımları müşterimizin onayına sunduktan sonra, son güncellemeleri tamamlayarak teslim sürecine geliyoruz.

Kodlama

Onaylanan tasarım profesyonel kod ekibimiz tarafından SEO uyumlu, son trend kodlama alt yapısı kullanılarak yayına hazır hale getirilir. Kullanıcıların siteden kısa sürede uzaklaşmasını önlemek adına, uzun yüklenme süresi en aza indirilir, kırık bağlantılar ve açılmayan görseller var ise yayına alınmadan önce tüm iyileştirmeler yapılır. Kaliteli kodlanmış bir web sitesi arama motorlarında hızlıca index alır ve sizlere maddi açıdan geri dönüş sağlar.

Revize

Kodlaması biten web sitesi yayına alınmadan önce son işlem olan müşteri onayına gönderilir. Müşteri web sitesini teslim almadan önce son kontrollerini yapar ve varsa revize iletir. Revizeler tamamlandığında son onaya gönderilir ve teslim için herhangi bir engel kalmaz.

Baskı

Direkt olarak matbaa hizmeti sağlamıyoruz; fakat matbaa hizmeti sağlayan partnerlerle çalışıyoruz. Bir nevi danışmanlık hizmeti sunuyoruz diyebiliriz. Danışmanlık hizmeti kapsamında materyal bilgileri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz. Fiziki bir baskı sürecimiz olmasa da uygulama sürecinde destek oluyoruz.

What is PCC Advertising?

At their core, keywords are one of — if not the most — single important component of a successful SEO campaign. Keywords refer to the words typed into a search box – be it on Google, Bing, or Yahoo. However, there is much more to keywords than just that.

The keywords typed into a search box reveal certain details about customers and how they go about searching for things. Knowing this, it’s important to target keywords that mimic your customer’s minds and search tendencies.

Sıkça Sorulan Outdoor Reklamları Soruları

CRM Medya ile outdoor reklamlarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
 •  
Dijital baskı nedir?

 

 • Baskısı yapılacak görsellerin matematiksel verilerin yardımıyla gerekli malzemeye aktarılması işlemi kısaca dijital baskı olarak adlandırılır. Dijital baskıda geleneksek baskı tekniklerinden farklı olarak görseller dijital baskı makinası yardımı ile kağıt, vinil, folyo ve benzeri malzemeye aktarılır.
 •  

 

 

Açık hava reklamı ne demektir?
 •  
 • Tüm vatandaşların, yerli-yabancı misafirlerin serbestçe kullandıkları, açık alanlarda (AVM’lerde bu kapsamdadır) yapılan tüm reklamlar açık hava reklamına girmektedir. Başlıcaları için tabela, billboard, duba ve bayraklar örnek olarak gösterilebilir.
 •  
 •  
 •  
Totem reklamları nedir?
 • Ana yol ve karayolu üzerinde bir firmanın tanıtımı, ürünlerin tanıtımı veya restoran, kafeterya, benzin istasyonları gibi alanların ne kadar uzaklıkta olduğunu göstermek adına tercih edilen reklamlar totem reklamları olarak adlandırılır.
 •  
 •  
Billboard reklamları nedir?
 •  

 • Günlük hayatımızda sık sık gördüğümüz billboard reklamları, seyahatimiz esnasında ana caddelerde, işlek semtlerde, AVM girişlerinde ve karayollarının kenar kısımlarında yer alan reklam alanlarıdır. Milyonlarca kişinin günlük olarak yolculuk ettiği bu yollar üzerinde yer almak isteyen birçok marka, ürünlerini tanıtabilmek için reklam şirketleri ile anlaşma yapmaktadır.
Durak reklamları nedir?
 • Belediye otobüs duraklarının yan kısımlarında görmeye alıştığımız bu reklamlar günümüzde firmaların yoğunlukta tercih ettiği reklam çeşitleri arasında yer almaktadır. Bir markanın daha fazla tanıtılabilmesi açısından durak reklamları doğru bir tercihtir.