Türkiye’de kullanıcıların cep telefonu ve tabletleri üzerinden internete bağlanma oranı %65 olarak belirlenmiştir. Markanıza ait bir uygulamanızın olması, bu denli büyük bir pazara hitap edebilmeniz, pazardaki marka bilinirliğinize ve müşterilerinize “omni-channel” olarak adlandırılan “Çoklu Kanal” üzerinden ulaşmanız açısından oldukça önemlidir.

Her kanal üzerinden hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşmak, uygulamanızın temel amacıdır. Mobil uygulamalar ticari bir altyapıda veya yalnızca firma profilinizi yansıtacak yapıda tasarlanabilir.

Müşterilerinizin sizi alternatif platformlarda takip edebilmesini sağlamak ve satış kanallarınızı genişletmek, uygulama dükkanlarında marka ve projenizin yer alması ile mümkündür.

Android Uygulama Geliştirme

Akıllı telefon pazarının %60’ını kapsayan mobil sektör yazılımı Android için size özel çözümler sunuyoruz. Mobil uygulama yaptırırken kullanıcı kitlesi ile göz dolduran Android’i göz önüne almanızı tavsiye ediyoruz.

IOS Uygulama Geliştirme

Çağımızın en popüler cihazı olan iPhone’nun yazılımı olan IOS için firmanızın veya girişiminizin mobil platformlarda daha etkin olması hedefi doğrultusunda kurumsal kimliğinizi yansıtacak, yaratıcı uygulamalar geliştiriyoruz.

Logocu Ajans

Süreç Nasıl İşler ?

Analiz

Mobil Uygulama Yazılımı yaptırmak isteyen firma ya da şahsın tüm ihtiyaçlarını, taleplerini ve hedeflerini dinleyerek kendi yorum ve önerilerimizle birlikte projenin ilk adımlarını atıyoruz. Tasarım ve yazılım başlamadan müşteri tarafından gelen taleplerin iyi analiz edilmesi yoluyla, oluşabilecek tüm aksaklıkları yazılım başlamadan önce tespit edip sorunsuz ve kaliteli hizmet sunmanın temellerini atıyoruz.

Tasarım

Yazılımı tamamlanan uygulama test ortamına alınarak son kontroller yapılır. Bu aşamada farklı cihazlardan girişler yapılır ve farklı kullanıcı deneyimleri ile uygulama kullanılabilir hale getirilir ve yine müşterimizin onayına sunulur. Son onaydan sonra uygulama App Store ve Android Market’e yüklenerek kullanıcıların beğenisine sunulur.

Yazılım

HTML + CSS olarak kodlanan web sitesini yönetilebilir hale getirmek için yazılımı hazırlanan panel, web tasarıma entegre edilir. Entegrasyon sırasında oluşan tasarımsal kaymalar giderilir. İçerik eklemeleri yapılır ve sonrasında anlaşmaya bağlı olarak site yönetimi konusunda destek sağlanır.

Revize

Kodlaması biten web sitesi yayına alınmadan önce son işlem olan müşteri onayına gönderilir. Müşteri web sitesini teslim almadan önce son kontrollerini yapar ve varsa revize iletir. Revizeler tamamlandığında son onaya gönderilir ve teslim için herhangi bir engel kalmaz.

Teslim

Yazılımı tamamlanan uygulama test ortamına alınarak son kontroller yapılır. Bu aşamada farklı cihazlardan girişler yapılır ve farklı kullanıcı deneyimleri ile uygulama kullanılabilir hale getirilir ve yine müşterimizin onayına sunulur. Son onaydan sonra uygulama App Store ve Android Market’e yüklenerek kullanıcıların beğenisine sunulur.

What is PCC Advertising?

At their core, keywords are one of — if not the most — single important component of a successful SEO campaign. Keywords refer to the words typed into a search box – be it on Google, Bing, or Yahoo. However, there is much more to keywords than just that.

The keywords typed into a search box reveal certain details about customers and how they go about searching for things. Knowing this, it’s important to target keywords that mimic your customer’s minds and search tendencies.

Sıkça Sorulan Mobil Uygulama Soruları

Logocu Ajans ile Mobil uygulama yazılımına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Mobil uygulama sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına ve müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
  •  
Mobil uygulamanın tasarımı nasıl olmalı?
Mobil uygulama geliştirirken kullanıcı odaklı hareket etmek gerekmektedir. Öncelikle müşterinin beklenti ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Akabinde farklı cihaz ekran ölçüleri ve farklı kullanıcı deneyimleri göz önünde bulundurularak mobil uygulama arayüz tasarımları hazırlanmalıdır.
Mobil uygulama yazılımı neden tercih edilmelidir?
Bir firmanın prestijini sağlamanın en önemli yolu günümüz teknolojisinde mobil uygulamadır. Firmanın kendi reklamını rahatlıkla yapabileceği, müşterilerinin kolaylıkla ulaşabileceği bir özelliğe sahip olması ancak mobil uygulama ile gerçekleşmektedir. Daha fazla kitleye daha kısa sürede ulaşmanın rahatlığı ile firmalar hem zamandan tasarruf, hem de daha fazla kazanç elde ediyorlar.
 
Yapılan Uygulama IOS ve Android için geçerli mi?
Hazırlanan mobil uygulama, IOS ve Android yazılıma sahip telefon, tablet ve diğer mobil cihazlarda kullanıma uygun şekilde hazırlanmaktadır.
Web sitesini mobil uygulamaya çevirmek mümkün mü?
Elbette mümkün… Web sitesini mobil uygulamaya çevirmek için tek kural sitenizin responsive (mobil uyumlu) bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Responsive tasarımı olan web siteleri gönül rahatlığıyla uygulama olarak dönüştürülebilir.
Mobil uygulama yapmak için şirket olmam gerekli mi?
Mobil web site ve uygulamalar ilk bakışta çok benzer gözükse de; hedef kitle ihtiyaçları, mevcut bütçe ve amaçlar doğrultusunda birçok farklılık gösteriyor. Mobil web sitelerinin uygulamalara göre daha fazla avantajları bulunmaktadır. İnsanlar her an mobil web sitenize ulaşabilir, birçok cihazla uyumludur, güncellemeleri anında yapılabilirsiniz, daha geniş kitlelere ulaşır, dilediğiniz zaman bir uygulamaya çevirebilirsiniz, web sitenizi mobile çevirmek daha kolay ve daha az maliyetlidir. Genellikle oyun, düzenli kullanım, kişiselleştirme, karmaşık hesaplamalar, raporlama, kullanıcıların kameralarını kullanması gerektiği durumlar varsa ve bağlantı gerekli olmadan insanlara ulaşmak gerekiyorsa bir uygulama yapmak daha mantıklıdır.